V piatok 13. septembra podvečer došlo k nezvyčajnej nehode, v dôsledku ktorej boli ohrozené desiatky ľudí. Autobus s cestujúcimi sa totiž samovoľne spustil dole ulicou. Jeden z mužov, ktorý sa nachádzal vo vozidle, sa ho snažil zabrzdiť, no márne.

K nehode autobusu došlo na zastávke Kalinovská v Košiciach. Keďže vodičovi počas jazdy nefungovali žiadne funkcie, uvedomil si, že sa mu pokazil počítač a vozidlo sa preto rozhodol zastaviť. Šofér odstavil autobus s tým, že reštartuje batériu, ktorá je umiestnená v zadnej časti dopravného prostriedku, a teda musel vystúpiť.

V tej chvíli sa však dal autobus s cestujúcimi samovoľne do pohybu, pričom ľudia spanikárili a snažili sa vyskočiť von. Jeden z cestujúcich sa pokúsil vozidlo zastaviť, no nepodarilo sa mu to. 42-ročná žena, ktorá mienila vyskočiť z dopravného prostriedku, utrpela zranenia. Vozidlo nakoniec narazilo do kovového zábradlia a zostalo stáť.

Celým prípadom sa zaoberá polícia. ,,Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom všeobecného ohrozenia, pretože týmto nedbanlivostným konaním bolo spôsobené všeobecné nebezpečenstvo tým, že bol ohrozený život a zdravie cestujúcich,“ uviedla pre noviny.sk košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: Facebook/Polícia SR-Košický kraj