V Trebišove došlo v piatok doobeda k vážnej autonehode, ktorá nemá na Slovensku obdoby. Na priechode pre chodcov sa nachádzali dvaja nevidiaci chodci, keď ich nabral opitý 44-ročný vodič.

V Trebišove zaznamenala polícia v piatok ráno netradičnú autonehodu. 44-ročný vodič na motorovom vozidle zn. VW Golf narazil do chodcov na priechode pre chodcov. Po príchode polície nafúkal 0,79 promile alkoholu. Chodci boli navyše zrakovo postihnutí.

K zrážke osobného auta a dvoch ľudí, ktorí prechádzali po priechode pre chodcov, došlo v piatok dopoludnia v Trebišove. Dychová skúška na zistenie alkoholu bola u vodiča pozitívna. Podľa doterajších zistení 44-ročný vodič z Trebišova viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Golf po Námestí mieru smerom na Ulicu Milana Rastislava Štefánika, kde na priechode pre chodcov za doposiaľ presne nezistených okolností zachytil dvoch chodcov vo veku 59 a 62 rokov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia, chodec ľahké,” uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mesárová.
Polícia už vo veci začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a ďalšie okolnosti nehody sú aktuálne predmetom vyšetrovania a preto nebude polícia podávať ďalšie informácie až do uzavretia prípadu.
Na tomto mieste v Trebišove došlo ku zrážke s chodcami
Chodci boli navyše zrakovo postihnutí

Zdroj | Foto: Facebook/Polícia SR