Je tomu len zopár dní, čo bolo zverejnené video z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva v dedinke na východe Slovenska, ktorú doteraz nepoznal takmer nikto. Vďaka ráznej starostke je však malá obec Fekišovce dnes najvyhľadávanejšou obcou v krajine. Bizarné správanie hlavy obce pobúrilo aj samotného kameramana, ktorý celý incident natáčal.

V obci Fekišovce bola pri posledných voľbách zvolená staronová starostka Miloslava Fedorová, ktorá prvú schôdzu zastupiteľstva zobrala viac ako vážne. Zo spievania štátnej hymny zo strany poslancov a skladania poslaneckých sľubov sa totiž strhla poriadna tragikomédia, ktorá sa stala okamžite hitom internetu.

K zasadnutiu obce sa vyjadril aj Peter Pavolko (23), ktorý sa živí ako fotograf a  kameraman. Ponuku nakrútiť osudné video dostal od miestneho obyvateľa Fekišoviec, ktorého meno zostáva v anonymite. Považoval to za zákazku, ako každú inú. Vôbec netušil, čo jeho prítomnosť na schôdzi spôsobí.

Pavolko sa totiž starostke po príchode na obecný úrad slušne predstavil a oznámil jej, že prišiel ako nestranná osoba. ,,Kopla mi do statívu kamery. Začala sa vyhrážať privolaním polície. Povedal som jej, že ju pokojne volať môže. Odišla do svojej kancelárie, zotrvala tam asi štyri minúty a potom sa vrátila späť, akoby sa nič nestalo,” opísal situáciu kameraman pre plusku.sk.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YouTube, Pixabay  |  Video: YouTube