Autorka relácie Smotánka Erika Vincoureková (66) v šokujúco úprimnom rozhovore pre zivot.cas.sk o súčasnej podobe relácie prezradila, čo si o tom celom myslí a ako vníma mnohými kritizovanú moderátorku Eriku Judínyovú (46).

Relácia Smotánka je stará ako televízia Markíza a na poste moderátorky sa vystriedali zvučné mená ako Janka Hospodárová či Lucia Hablovičová. Keď však s týmto projektom Erika Vincoureková prišla, bol obsah relácie úplne iný ako dnes a zmienky o outfite by ste čakali márne.

Práve smer, akým sa začala relácia uberať, bol dôvodom, pre ktorý Lucia Hablovičová Smotánku opustila. Samotná Vincoureková, autorka celej relácie, sa od súčasnej podoby dištancuje a v kritike si rozhodne nedáva servítku pred ústa: “Keď som si pozrela Smotánku naposledy, bola o topánkach, pardon, čižmičkách v duchu: každý má čižmičky, aj táto ich mala, táto v nich niekam išla, skvelé čižmičky neznámej značky a do toho bol rozhovor s paňou, pod ktorou bola napísaná značka výrobcu.

Zároveň tvrdí, že plytké informácie o cenovkách na outfitoch ľudí akurát tak rozčúlia: “Čo vyčítam súčasnej Smotánke, je to, že je to ‚píár‘ agentúra stále tých istých ľudí a úplne zbytočné vytváranie závisti. Dnes je priemerný plat okolo 900 eur, tak tam nebudem ukazovať, že nejaká pofidérna osobnosť si kúpila kabelku za 5 000 a čižmičky za 20 000 eur, lebo to diváka len nahnevá,” odôvodňuje svoju kritiku Vincoureková.

Nitku nenechala suchú ani na ľuďoch, či celebritách, ktoré sú v šoubizovej relácií tlačené do popredia: “To, čo sa prezentuje dnes, nie sú ani celebrity, ale ‚telebrity‘, lebo u nás je už ,niekto‘ aj ten, kto sa objaví vo Farme. Cieľ, ktorý som vymyslela, by mal byť dodržaný – majú v nej byť ľudia, ktorí skutočne niečo znamenajú, ktorí hýbu našimi životmi,” rozhorčuje sa.

Autorka sa nakoniec vyjadrila aj ku samotnej tvári Smotánky Erike Judínyovej, a to, ako ju vníma, moderátorku rozhodne nepoteší: “Erika chcela byť vždy so všetkými zadobre, preto je ľahšie spýtať sa na kabelku a dovolenku, ako na nemanželské dieťa. Na takéto typy relácií treba rozhodne drzejšie typy – ako Tereza Pergnerová či Agáta Prachařová. To sú baby, ktoré do toho vedia vniesť vietor a šmrnc. V našej Smotánke už vopred viete, čo tam bude,” spustila tvrdú kritiku. No neskončila len pri nej a nakoniec Eriku takto drsne okomentovala: Samotná Smotánka ma potom zaujímala len preto, či sa, a teraz budem veľmi zlomyseľná, naučí chodiť na tých podpätkoch. Či urobí aspoň dva kroky tak, aby nevyzerala, že ide z krčmy. Inak je to zlaté dievča, nech robí, čo môže. Svoj tieň nikto neprekročí,.” Ktovie, či sa k týmto ostrým slovám vyjadrí aj samotná Erika Judínyová?

Takto nás Erika víta každú sobotu podvečer.

Zdroj: zivot.cas.sk | Foto: Facebook, YouTube