Pred začiatkom leta médiá, polícia i samotní občania upozorňujú, že zavreté dieťa či zviera v rozhorúčenom aute môže mať fatálne následky. Aj napriek tomu sa stále objavia prípady, kedy rodičia nechajú ich potomka v horúcom pekle.

Pred pár dňami si okoloidúci na Orlickej ulici v Prahe všimli malé dieťa v detskej sedačke v zatvorenom aute vo vysokých horúčavách. Pár minút čakali, či sa neobjavia rodičia iba polročného batoľaťa, no nestalo sa. Rozhodli sa zalarmovať políciu, pričom muži zákona zabránili veľkému nešťastiu.

Po príchode na miesto boli nútení rozbiť okno a plačúce dieťa sa napokon podarilo vytiahnuť z vozidla. Malo červenú hlavičku a bolo značne rozhorúčené. Preventívne bolo odvezené do nemocnie. Napokon sa objavila aj samotná matka, ktorá sa pred policajtmi bránila tvrdením, že si odbehla iba na pol hodinu vybaviť si pár vecí. Podľa jej slov netušila, že by sa mohlo niečo stať.

Česká polícia zverejnila video zo zásahu, aby znova varovala rodičov pred vážnym rizikom, ktoré hrozí dieťaťu v zatvorenom aute v horúčavách. ,,Touto cestou by sme radi apelovali na všetky matky i otcov, aby v súčasných horúčavách nepodceňovali možné nebezpečenstvo,“ uviedli na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: policie.cz  |  Foto: FB/Policie ČR  |  Video: Streamable.com