Mnohí rodičia považujú za samozrejmosť, že im pri staraní sa o ich potomkov pomáhajú dedko a babka. Čas strávený s rodinou je predsa považovaný za ten najcennejší. Je však otázkou, či by s tým súhlasila aktívna stará mama, ktorá má pri strážení vnuka dôležitú podmienku.

Mnohí starí rodičia sa o svoje vnúčatá starajú bez nároku na odmenu. Je pre nich prirodzené venovať čas najmladším členom rodiny. S tým by však nesúhlasila 67-ročná babička, ktorá odmietla opatrovať svojho vnuka zadarmo. So svojím príbehom sa podelila aj na internete, kde vysvetlila, že najmladší člen ich rodiny má jeden rok.

Jej dcéra sa chce vrátiť do práce, pričom požiadala svoju milovanú mamu, aby vnuka postrážila dvakrát alebo trikrát do týždňa. ,,Samozrejme, že chcem stráviť čas so svojím vnukom, ale povedala som jej, že chcem 12 dolárov na hodinu. To som neskôr znížila na 10 (okolo 8 eur), lebo by si to nemohla dovoliť. Nie som opatrovateľka, mám svoj vlastný život, pracujem z domu a myslím si, že je fér žiadať od nej peniaze, pokiaľ chce, aby som sa vzdala svojho voľného času a svojej práce. Nemôžem sa o neho starať, a zároveň pracovať. Milujem ho, ale nie som opatrovateľka,” vysvetlila na portáli Bored Panda.

Množstvo ľudí jej okamžite začalo vyčítať, že s vnukom jednoducho nechce tráviť čas a ešte zdiera dcéru. Niektorí však obhajovali babičku, keďže boli presvedčení, že má na dôchodku právo na voľný čas a oddych. Starostlivosť o ročné dieťa totiž rozhodne nie je jednoduchá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: boredpanda.com  |  Foto: Pixabay