V domove pre seniorov museli pred pár dňami zasahovať záchranári po tom, čo prišlo jednej z klientiek nevoľno a sťažovala sa na zdravotné problémy. Ošetrovatelia iba náhodou zistili, čo sa vlastne stalo.

Česká dôchodkyňa mala panický strach z nákazy koronavírusom, pričom si veľmi dobre uvedomovala, že patrí k najviac ohrozenej skupine pacientov. V domove pre seniorov, kde je umiestnená, však pracovníci dodržiavajú všetky hygienické nariadenia, aby minimalizovali riziko nákazy.

Jedna z dezinfekcií pritom padla do oka staršej dáme, keďže na obale sa nachádzal nápis ,,Anti-Covid“. V mylnej domnienke, že sa ochráni pred nebezpečným vírusom, si ho rovno naliala do kávy. Seniorka začala okamžite vracať, následne prestala komunikovať a nebola schopná chodiť.

Záchranári odviezli ženu do nemocnice, pričom by mala byť už v stabilizovanom stave. Neskôr priznala, že si nabrala približne 2 dcl dezinfekcie, ktoré si naliala do kávy. Zdravotníci tak v mene starších obyvateľov prosia ľudí, aby s nimi komunikovali a vysvetlili im všetky dôležité informácie v snahe vyhnúť sa podobnej udalosti či tragédií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tn.nova.cz  |  Foto: FB/Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, Pixabay