V Čechách vrcholí predvolebná kampaň politických strán do Poslaneckej snemovne, pričom voľby sú už o týždeň. V médiách sa aktuálne objavila šokujúca informácia o Andrejovi Babišovi, ktorý sa nachádza na zozname Pandora Papers. Na tom figuruje aj 40 Slovákov. 

V Čechách sa už o necelý týždeň budú voliť členovia Poslaneckej snemovne a predvolebná kampaň v médiách tak vrcholí. Andrej Babiš však aktuálne čelí obrovskému problému, keďže sa jeho meno ocitlo na zozname Pandora Papers. Podľa uniknutého dokumentu mal cez svoje offshore firmy poslať takmer 400 miliónov českých korún, za ktoré nakúpil 16 nehnuteľností vo Francúzsku, vrátane zámku Chateau Bigaud na Azúrovom pobreží.

Uniknutý dokument získalo aj Medzinárodné konzorcium investigatívnych novinárov, pričom odborníci sa zhodujú v tom, že Babišova operácia pripomína pranie peňazí. V zmluve o pôžičke sú totiž chyby a aj vynechané dôležité informácie. Na dokumente sa malo objaviť aj zhruba 300 Čechov a 178 offshorových firiem s napojením na Česko.

Medzi menami sa objavili aj politici, exminister, bankár, realitní magnáti či najbohatší obyvatelia Čiech. Na zozname sa má vyskytovať i 40 Slovákov a 48 offshorových firiem s napojením na Slovensko. Podľa informácií portálu Aktuality má ísť o zločinca hľadaného políciou, realitných developerov, investorov aj veľkopodnikateľov. Pred pár rokmi unikol zoznam Panama Papers, na ktorom rovnako figurovali aj slovenské mená.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com, aktuality.sk │ Foto: FB/Andrej Babiš, YT/CBC News