Jozef Banáš je úspešným slovenským spisovateľom, pričom má okrem iného aj všeobecný rozhľad o politickej situácii na Slovensku. Neraz sa vyjadroval k udalostiam, ku ktorým došlo na parlamentnej pôde a najnovšie sa rozhodol verejne povedať, čo si myslí o našom ministrovi financií.

Jozef Banáš je autorom množstva knižných publikácií, vrátane kníh “Dementi“ alebo “Idioti v politike“. Obe knihy sa stali náučným materiálom pre študentov vysokej školy v odbore politológia. Mnohí priaznivci ho žiadali, aby napísal ich pokračovania, no bývalý diplomat je presvedčený, že to nie je možné.

V oboch prípadoch totiž ide o politickú satiru a spisovateľ sa domnieva, že momentálne sa už v parlamente i vo vláde nachádza karikatúra. Otec najpopulárnejšej moderátorky Adely Vinczeovej zo súčasnej politickej situácie na Slovensku nemá dobre pocity. Podľa jeho slov v tom určite nie je sám, no nerád by všetkých vo vláde hádzal do jedného vreca a nazýval ich hlúpymi.

Dokonca predpokladá, že aj v koaličnej strane OĽaNO je množstvo slušných ľudí. V prípade Igora Matoviča však až tak zhovievavý nebol. 73-ročný dramatik považuje ministra financií za najväčšiu škodnú v histórii slovenskej politiky. ,,Je to nekorektný človek, ktorý u mňa skončil vo chvíli, keď pred rokmi tajne nahral Radoslava Prochádzku. Povedal som si, že keď je ten človek schopný tohto, tak je schopný všetkého. Žiaľ, momentálne je to najsilnejší muž v slovenskej politike, ale dostali sme ho tam my, voliči,“ otvorene povedal pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Jozef Banáš, Marek Vagovič