Jozef Banáš je najprekladanejším súčasným slovenským spisovateľom, má bohaté celoživotné skúsenosti zo sveta politiky i diplomacie. Teraz je blízko toho, aby sa stal poradcom prezidenta, ktorého jeho dcéra zrejme nevolila.

Ako je známe, Jozef Banáš má často iné názory na politiku, témy hýbajúce svetom a dianie v spoločnosti ako jeho dcéra Adela Vinczeová. Tá zrejme viac podporuje “druhú stranu” politického spektra podobne ako jej manžel Viktor. Čo však povedala na ponuku pre otca?

„Veľmi dobre sa orientuje v istej časti literatúry a folklóru. Teším sa, že sa vďaka tejto funkcii bude musieť zorientovať aj v ostatných oblastiach kultúry a umenia. Rovnako, ako sa isto zodpovedne postaví k poradenstvu ohľadom médií, ktoré nebude z titulu funkcie môcť hodnotiť len emotívne. Teším sa, že dostal takúto inšpiratívnu funkciu, povedala pre Nový Čas.

Sám Banáš má byť údajne pripravený funkciu poradcu Petra Pellegriniho prijať, veď cíti, že má čo ponúknuť a navyše, Petra Pellegriniho už podporoval aj behom kampane.

Jozef Banáš sa oprel do Ivana Korčoka: TIETO slová sa nečítajú ľahko!

Zdroj: Čas.sk | Foto: FB/Jozef Banáš, IG/peter_pellegrini, IG/viktorvincze