Slovenské banky si pre svojich klientov prichystali nečakanú novinku. Tá vstúpi do platnosti možno už počas nasledujúceho roka a bude sa týkať zrejme mnohých Slovákov.

Slovenské banky si pre klientov pripravili šokujúcu novinku, na ktorú už mnohí netrpezlivo čakajú. Kým doteraz sme museli pri prevode peňazí z jednej banky do druhej čakať niekoľko hodín až dní, odteraz môže proces prebehnúť za 10 sekúnd, vrátane víkendu či počas noci. Nová služba s názvom instantné platby by k nám mohla doraziť už budúci rok.

Je ale na slobodnom výbere konkrétnej banky, či sa rozhodne inováciu zaviesť. Aby mohla byť novinka spustená, musia sa projektu zúčastniť aspoň niektoré z bánk tak, aby bola služba dostupná u odosielateľa aj prijímateľa. Podľa predbežných stanovísk slovenských bánk má o službu záujem Slovenská sporiteľna, VÚB banka (druhý polrok 2020), Poštová banka, ČSOB, UniCredit Bank, OTP (v priebehu 4 až 5 rokov), Fio banka aj Banka 365. Neurčito sa vyjadrila Poštová banka či Tatra banka, ktorá očakáva postupné zapájanie bánk. MBank upozornila, že zavedenie vyžaduje náročnú prípravu a proces analyzujú, kým Prima banka zatiaľ plány neuviedla.

Momentálne si za zrýchlené platby realizované ešte v ten deň banky účtujú poriadne mastné sumy, ktoré sa na Slovensku šplhajú aj na 50 eur. V prípade, že banky začnú umožňovať aj nové instantné platby, môžu si aj za túto službu zaúčtovať poplatky. V Čechách už takéto prevody využívajú tri banky a plánuje sa zapojiť aj ďalších päť. Dve z bánk ju klientom poskytujú zdarma, kým tretia si účtuje 4 centy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zive.aktuality.skFoto: YouTube/VÚB banka