Je to iba pár dní, čo slovenská kapela IMT SMILE oznámila, že jeden z jej členov prežíva mimoriadne náročné obdobie, nakoľko mu bola diagnostikovaná rakovina. Fanúšikovia však hudobníka nenechali v štichu a rozhodli sa pomôcť.

Populárna skupina IMT SMILE si naplánovala leto, ktoré je plné koncertov. Posledné dva týždne sa však na pódiu po boku svojich kolegov neobjavuje najmladší člen kapely. Ide o Petra Bartoníka, ktorému bola nedávno diagnostikovaná rakovina.

Basgitarista je momentálne hospitalizovaný a podstupuje liečbu, no hudobníci sa mu pokúsili pomôcť výzvou na sociálnej sieti. ,,Ak poznáte niekoho s krvnou skupinou 0 NEGATIV, tak sa nám, prosím, ozvite. Hľadáme darcov krvi,“ uvádza sa v príspevku.

Fanúšikovia sa zomkli a mnohí z nich skutočne išli darovať krv, aby pomohli talentovanému muzikantovi. Rýchla mobilizácia zo strany priaznivcov a priateľov bola taká dynamická a masívna, že dojala aj 27-ročného mladíka. ,,Už mi prišli desiatky potvrdení od darcov a ďalšie stále prichádzajú. Ďakujem všetkým, ktorí boli ochotní pomôcť. Myslím, že rovnako dôležitý je aj sekundárny efekt pre iných pacientov, ktorí potrebujú transfúziu tejto krvnej skupiny,“ uviedol Peter pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: IG/petobartonik, FB/IMT SMILE