Kauza ruskej vakcíny Sputnik vyvolala okrem iného aj veľký konflikt medzi inštitúciou Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv a ministrom financií Igorom Matovičom. Jeho šéfka Zuzana Baťová sa stala terčom útokov expremiéra už niekoľkokrát.

Verejné nepriateľstvo voči ŠÚKL, ako aj Baťovej sa vystupňovalo natoľko, že šéfka obdržala nechutný email, v ktorom sa neznámy páchateľ vyhráža smrťou jej aj jej rodine. Na štvrtkovej tlačovej besede sa pritom Igor Matovič viackrát obul práve do Baťovej, ktorú spomenul počas takmer dvoch hodín nespočetne veľakrát. ŠÚKL obvinil z vypúšťania lží o vakcíne Sputnik, čo viedlo podľa ministra k všeobecnej nedôvere verejnosti.

“Ak by pani Baťová nepolitikárčila, s radosťou by zajtra ľudia stáli v radoch,” myslí si Matovič. Do konfliktu so šéfkou kontrolného úradu sa pritom opakovane zapojil aj jej manžel Radoslav Baťa, ktorý je aktuálne podriadeným Matoviča. Svojej manželky sa vždy zastal, no pravda ohľadne ich vzťahu a prípadného ovplyvňovania v názoroch je celkom iná.

Baťová prijala pozvanie do RTVS relácie Silná zostava, kde odhalila prekvapivú skutočnosť zo svojho súkromného života. “Napriek tomu, že nechcem na verejnosti rozoberať môj osobný život, asi je dôležité povedať, že s manželom Radkom už spolu nežijeme niekoľko mesiacov. A teda obviniť nás z nejakej konšpirácie alebo komplotu, že my sa hádam doma dohadujeme, je úplne irelevantné,” šokuje. Rovnako sa voči Matovičovým tvrdeniam ohradil aj ŠÚKL, ktorý zverejnil pred pár hodinami obranný status.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS/Silná zostava │ Foto: FB/Silná zostava, Štátny ústav pre kontrolu liečiv, Igor Matovic