Branislav Becík sa dostal do povedomia Slovákov počas druhej vlnej pandémie, keď na našom území prebiehalo pravidelné antigénové testovanie. Rozhodol sa konať inak ako primátori či ďalší starostovia, vďaka čomu si získal obrovskú podporu ľudí.

Starosta obce Dvory nad Žitavou pred pár týždňami vypovedal poslušnosť Matovičovej vláde, pričom financie vynaložené na antigénové testovanie sa rozhodol využiť inak. Pre obyvateľov zabezpečil ochranné pomôcky, vitamíny i účinný liek Ivermektín. Niet sa čo diviť, že si ho všimol Peter Pellegrini, ktorému kritika Becíka na protipandemické opatrenia hrala do karát.

Predseda strany Hlas-SD napokon oznámil, že starosta malej obce sa stane ich novým členom. Táto informácia nemilo prekvapilo mnohých priaznivcov Becíka, ktorí mu nič nedarovali. Dúfali totiž, že sa pridá do inej politickej strany alebo si založí vlastné hnutie.

Politik je však presvedčený, že jeho rozhodnutie bolo správne. ,,Politická strana Hlas-SD sa otvára novým ľuďom, ľuďom z praxe, ktorí chcú pomôcť Slovensku. A ja som v tejto strane našiel podporu v mojej práci, ktorá má nesmierne baví a napĺňa. Jedine v silnej strane, ako je Hlas, dokážem presadiť a pretaviť svoj pohľad a svoje myšlienky do reality,“ napísal na sociálnej sieti.

Je zrejmé, že členstvom starostu v strane to nekončí, pričom sa extrémne rýchlo vyšvihol. ,,Budem navrhovať pána Becíka snemu, aby ho zvolil do najužšieho vedenia strany a aby sa Branislav Becík stal členom predsedníctva strany Hlas-SD,“ oznámil Pellegrini na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Branislav Becík  |  Foto: FB/Hlas-SD, Branislav Becík, YT/Peter Pellegrini