Slováci pociťujú následky inflácie a obrovskej krízy, ktorá trápi takmer celý svet. Aj napriek tomu, že mnohí politici sa snažili občanov uchlácholiť, že situácia nie je taká kritická, opak je pravdou. Čerpacie stanice po celej krajine totiž hlásia nedostatok palív!

Pred pár dňami sa na čerpacej stanici v obci Pukanec v okrese Levice objavil oznam pre zákazníkov. ,,Nemáme palivo,“ uvádza sa na dverách. Nejde však o mimoriadnu záležitosť, keďže o pár kilometrov ďalej má problém s nedostatkom paliva aj benzínka v dedinke Farná.

Vážnu situáciu však hlásia aj pumpy v Revúcej, Rimavskej Sobote, Jesenskom, Snine či v Milhosti pri Košiciach. V niektorých prípadoch nie je možné natankovať naftu, no inde chýbajú všetky pohonné hmoty. Mnohí vodiči tak musia prejsť o desiatky kilometrov viac, aby si mohli natankovať bez problémov.

Veľké benzínky ako Slovnaft, OMV či Shell momentálne žiadne problémy nehlásia. ,,Členovia našej asociácie žiadny mimoriadny problém neevidujú, čerpacie stanice členov sú stabilne zásobované,“ uviedla Barbora Blažeková zo Slovenskej asociácie palivového priemyslu a obchodu pre tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/PUKANEC, Pixabay