Tesne pred záverom letných prázdnin oznámila polícia Slovenskej republiky verejnosti informácie o beštiálnej vražde 60-ročného muža. K skutku malo dôjsť ešte v presne neustálenej dobe medzi 25. a 26. júlom na autobusovej stanici a jej bezprostrednom okolí vo Veľkom Krtíši.

Na Baníckej ulici vo Veľkom Krtíši došlo za doposiaľ nezistených okolností k fyzickému napadnutiu 60-ročného muža 15-ročným chlapcom. Ten mal obeti spôsobiť poranenia na tvári, hlave a sériové zlomeniny rebier. Ako uvádza polícia, senior mal na následky zranení skonať priamo na mieste nešťastia, pričom jeho telo našli pred 2:00 hodinou ráno na autobusovom nástupišti.

„Podľa predbežnej správy zo súdnej pitvy, bezprostrednou príčinou jeho smrti bola centrálna smrť pri zlomenine lebky a pomliaždení mozgu. Od začatia trestného stíhania polícia vykonala množstvo procesných úkonov a 27.8.2021 zadržala ako obvineného mladistvého páchateľa, ktorý sa ku skutku priznal,“ uviedla polícia. Mladík, ktorému za závažný čin hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov, je umiestnený v policajnej cele, pričom v dôsledku veku sa mu trest znižuje na polovicu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol