Kriminálne živly si vždy nájdu cestu, ako ohroziť životy a majetky ľudí a sever Slovenska v tom nie je žiadnou výnimkou. Žilinu totiž už dva týždne terorizuje neznámy podpaľač, ktorý sa pravdepodobne vyžíva v tom, keď môže druhým uškodiť. A polícia? Tá je zatiaľ zrejme bezradná, a tak sa neznámy páchateľ mohol realizovať aj v dnešnú noc!

Ide už o štvrtý prípad zhoreného auta za posledné dva týždne, pričom udalosť sa stane vždy na inom mieste. Tentokrát si to odnieslo osobné auto na sídlisku Solinky, konkrétne na Platanovej ulici, a to priamo pod oknami bytových domov, ktoré tam stoja! Pri požiari našťastie nedošlo k zraneniu osôb, no škody sú pomerne rozsiahle, pretože požiar zasiahol aj vedľa stojace auto.

Bude vyčíňanie neznámeho pokračovať?

K prvému prípadu boli žilinskí hasiči privolaní ešte 25. marca, kedy horelo v mestskej časti Závodie. V sobotu 31. marca to zas bolo na sídlisku Vlčince a tretí požiar hasiči likvidovali 6. apríla nadránom v časti Žilina-Brodno. Príčina vzniku požiarov je zatiaľ v štádiu vyšetrovania, no všetkým je viac než jasné, že nepôjde vo všetkých štyroch prípadoch o samovznietenie vozidla… Obyvatelia štvrtého najväčšieho mesta na Slovensku majú preto pochopiteľne strach a svojich štvornohých tátošov po zaparkovaní opúšťajú s istým nepokojom, čo po dnešnom nepríjemnom nočnom zážitku potvrdili aj viacerí Solinkári. “Jasné, že mám strach… Na auto som zarábal niekoľko mesiacov a potrebujem ho aj k svojej práci,” nechal sa počuť mladík Peter. Jasno v celej situácii má aj dôchodca Ján: “To tu kedysi nebolo. Teraz aby mal človek aj strach vyjsť na ulicu. Povešať takých diablov pre výstrahu ostatným!”

Zdroj: Hitky.sk | Foto: Facebook