Bizarný incident medzi košickým policajtom a čivavou má nečakanú dohru. Aj napriek tomu, že údajne hrozivý útok sa stal ešte vo februári 2015, krajský súd rozhodol o verdikte iba pred pár dňami. Majitelia psíka sú však poriadne šokovaní a rozhodnutie sudkyne si nevedia vysvetliť.

Všetko sa začalo naozaj nevinne, keď Miloslav zavolal na políciu, keďže v susednom dome si všimol vylomenú bránu. Domnieval sa, že ho mohli vykradnúť. Policajti prišli na miesto, pričom chceli Miloslava vypočuť ako svedka. Jeden z policajtov však nezazvonil na zvonček pri bráne ani mu nezavolal, jednoducho vstúpil na pozemok a zaklopal na okno do kuchyne.

Zvuk búchania na okno zachytili psy, ktorí sa nachádzali na dvore vrátane čivavy s menom Amadeus. Práve pes, ktorý je známy ako “kabelkový“, mal spôsobiť mužovi zákona služobný úraz. Je absolútne komické, že čivava už vtedy nemala predné zuby a pohryzený policajt po vypočutí Miloslava odišiel, pričom sa o pol hodinu vrátil s tým, že má uhryznutie, na ktoré ho upozornil kolega.

Po dlhých rokoch sa k celému incidentu vyjadril aj košický krajský súd, pričom v rozsudku znelo, že majitelia psa musia zaplatiť bolestné 172 eur plus úroky. Podľa vyjadrení sudkyne majitelia nezabezpečili, aby ich pes neohrozil človeka. To sa však rozhodne nepozdáva majiteľke. ,,Prečo by som si ja mala zabezpečiť psa, keď je na mojom vlastnom dvore,“ uviedla zmätená žena po rozsudku pre tvnoviny.sk.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube, markiza.sk