Igor Matovič si aktuálne opäť pohneval viacerých koaličných partnerov svojím návrhom na zvýšenie DPH na 25 %. Opakovane pritom zdôrazňuje, že časť takto získaných peňazí chce použiť na radikálne zvýšenie rodičovského príspevku. Mnohí ale považujú DPH nápad za nešťastný.

Len nedávno sa pritom do expremiéra obula predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Biháriová, ktorá zverejnila astronomickú sumu, ktorú sme zaplatili za plošné testovaniaNajnovšie si však zobrala na pretras aj ministrov návrh na zvýšenie daní: “Pán Matovič, a vy ste museli vracať do obchodu jablká, lebo vám na ne chýbalo pár centov?” pýta sa politička, ktorá priložila aj reálny príbeh svojej mamy. “Matovič znovu raz od stola vystrelil nápad zvýšiť DPH, aby tým mohol financovať to, čo on sám kedysi nazýval volebnou korupciou. Jeho opatrenie by totiž okamžite zvýšilo ceny všetkého a dotklo by sa najmä nemalej časti strednej triedy postihnutej koronou a, samozrejme, najťažší dopad jej následkov by pocítili nízkopríjmoví a chudobní rodičia.

Bohatším ľuďom predsa môže byť jedno, či sa zvýši cena tresky alebo oblečenia, ale tí najzraniteľnejší si ich potom už možno ani nebudú môcť dovoliť… Toto potom nie je žiadna pomoc, ak chce jednou rukou dávať, no nehovorí na rovinu, že štát si to práve cez túto daň od ľudí vezme späť,” upozorňuje. Biháriovej sa tiež nepozdáva, že prídavok by sa mal týkať len pracujúcich rodín: “Zaráža ma, že bývalému predsedovi vlády treba vysvetľovať, že deti nemôžu za to, kde sa narodili a že v civilizovanom svete sú všetky deti považované za rovné,” kritizuje.

Napokon zdôraznila, že Matovič je úplne odtrhnutý od reality slovenských rodín: “Nuž, rada by som videla, ako títo rebeli typu Trump či Matovič, ktorí nemajú páru, ako skutočne ľudia na Slovensku žijú, prekročia prah dverí týchto zdecimovaných rodín a ako im prídu do očí vysvetľovať, že pre zásluhy rodičov ich deti nič nedostanú. Chcem vidieť tú odvahu, ako začne vysvetľovať, že poprel rovnosť detí, že ich trestá chudobou svojich rodičov a ešte ide s takýmto darwinistickým spôsobom menežovať pôrodnosť v krajine. To kde sme? V Nemecku v 38-tom?” pýta sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Irena Bihariová • Progresívne Slovensko │ Foto: Denník N