Prípravy na návštevu pápeža sú v plnom prúde, pričom jeho svätosť príde na Slovensko už o pár dní. Úprava ciest, výsadba kvetín či maľovanie bytoviek na Luníku IX. sú iba začiatkom. Najnovšie došlo k nákupu desaťtisícov kovových lyžičiek a stoviek pohárov.

Pápež František sa počas svojej návštevy objaví 14. septembra v Prešove, v dôsledku čoho sa prešovský gréckokatolíky arcibiskupský úrad rozhodol nakúpiť 25-tisíc kovových lyžičiek, 230 veľkých a 230 malých pohárov taktiež z kovu.

Liturgisti z Vatikánu totiž odovzdali odkaz Svätého Otca, ktorý chce pri bohoslužbách vykonať prijímanie, teda premennú hostiu aj víno, čo bude možné lyžičkou rovno do úst kvôli protipandemickým opatreniam. Lyžičky boli vydenzikované a sú pripravené na použitie, pričom poháre budú použité na presunutie čistého i použitého riadu.

Po návšteve pápeža budú lyžičky rozdelené do jednotlivých farností, no možno ich osud bude vyzerať aj inak. ,,Z týchto lyžičiek možno raz vytvoríme nejaký kríž, ktorý bude duchovnou spomienkou na návštevu Svätého Otca a aj na to, že tu bola pandémia,“ povedal hovorca prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič pre noviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ, Twitter