Keďže sa už najväčšia nákupná horúčka, ktorá má názov Black Friday, blíži, ostáva sa iba opýtať – chcete aj tento rok parádne ušetriť? Máme pre vás dôkaz, že Black Friday na Slovensku rastie každým rokom, a taktiež vám ukážeme, ako veľmi môžete ušetriť!

Black Friday je už veľmi dlho dňom, kedy si máte možnosť nakúpiť rôzne produkty za najnižšie ceny v roku. Každým rokom sa Black Friday nákupov zúčastní viac a viac ľudí a môžete to vidieť aj v preplnených nákupných centrách. Nemusíte sa však báť toho, že sa budete tlačiť v rade na elektroniku (ako to ukazujú rôzne videá z USA na internete), pretože Black Friday sa koná aj v internetových obchodoch. Tento rok sa bude Black Friday konať 23. novembra 2018 a po ňom bude nasledovať ďalšia zľavová akcia Cyber Monday, ktorá prebehne 26. novembra 2018.

Na Slovensku bol Black Friday ešte nedávno nie veľmi známym pojmom, avšak dnes už 94 % Slovákov vie, čo tento deň znamená. Za posledných 5 rokov sa záujem o nákupy počas Black Friday vo svete až zdvojnásobil, pričom na Slovensku sme zaznamenali nárast až o 1900 %! Podľa prieskumu sa až 37,7 % Slovákov zúčastní tohtoročných Black Friday výpredajov, čo je viac ako minulý rok. Väčšina spotrebiteľov bude nakupovať ako aj v kamenných predajniach, tak aj v e-shopoch. Internetové obchody však lákajú ľudí viac ako predajne a nákupné centrá. Niet divu – kto by sa chcel tlačiť pomedzi toľkých ľudí?

Počas Black Friday sa na Slovensku urobí až o 387 % viac transakcií oproti bežnému dňu (svetový priemer je 624 %). Podľa odhadov sa až 20 % celoročného obratu obchodov urobí práve v Novembri. Priemerný obyvateľ Slovenskej Republiky počas Black Friday nakúpi za 203 €, čo je približne o 15 € menej ako priemerný Čech. Priemerná zľava v slovenských obchodoch je 53 % (svetová priemerná zľava je 55 %) a vďaka tomu priemerný Slovák ušetrí pri svojich Black Friday nákupoch až 229 €.

A aké produkty si ľudia počas Black Friday kupujú najradšej? Prvé skončilo oblečenie, ktoré si môžete so super zľavami nakúpiť napríklad na e-shope Answear, kde počas Black Friday nakúpite aj o polovicu lacnejšie, na druhom mieste sa umiestnila elektronika, na ktorú nájdete najväčšie zľavy v Alze, a tretie miesto má obuv, ktorú môžete nájsť až o 60 % lacnejšie napríklad v obchode Footshop. Ďalej následujú kozmetika a parfumy, domáce spotrebiče, darčeky pre blízkych, detské produkty a hračky, knihy, športové produkty a spodné prádlo.

Tak čo, chystáte sa aj vy využiť tohtoročné Black Friday výpredaje? Nakupovať lacno však môžete aj po celý rok vďaka stránke Picodi, ktorá ponúka množstvo zliav a zľavových kódov na stovky obchodov.

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.