Blaha SKONČIL: Vytočený Fico okamžite poslal Matovičovi odkaz!

Dátum:

Poslanec Ľuboš Blaha bol navrhovaný až na tri posty, no koalícia všetky zmietla zo stola a večný kritik na Facebooku tak úplne skončil. Robert Fico sa vytočil natoľko, že sa rozhodol poslať Matovičovej vláde ostrý odkaz.

Smer navrhol svojho poslanca Ľuboša Blahu až na tri posty, a to do Rady Európy, NATO a OBSE. Koalícia však hlasovaním rozhodla, že skončil a nedostane sa ani na jeden. Kontroverzný Blaha, ktorý svoje názory rád prezentuje aj na Facebooku, pritom v minulom volebnom období absolvoval vyše 50 zahraničných ciest. Za svoje vystupovanie si však zlízol kritiku aj od vlastných a okrem Petra Pellegriniho (Smer) mala voči Blahovej prezentácií výhrady aj Katarína Cséfalvayová (Most-Híd, potom Dobrá voľba). Podľa jej slov sa Blaha na fórach zdravil slovami „Hello, comrades“ (Ahojte, súdruhovia, pozn. red.), čo si vyslúžilo pozdvihnuté obočia kolegov.

Blaha však tvrdí, že si aj tak dáva od politiky pauzu kvôli zdravotným problémom: „Milí priatelia, musím na chvíľku vypnúť. Mrzí ma to. Dobehlo si ma zdravie. Nič fatálne, ale potrebujem sa dať dokopy. Naozaj sa na chvíľu musím odmlčať a nie je to ľahké, politika je môj život, sledujem ju bez prestávky celý život. No zdravie je priorita. Vraj. Hovoril lekár. A asi má pravdu,“ uviedol na sociálnej sieti. Pre DenníkN sa ale rozhorčil a dodal, že oni boli k opozícií za rozličné názory vždy tolerantní. Pritom v prípade poslanca Poliačika neváhal iniciovať odvolanie, keď nesúhlasil s obnovením hlasovacieho práva Ruska.

K ukončeniu pôsobenia Blahu sa rozhodol prehovoriť aj Robert Fico, ktorý však nereagoval na včerajšiu závažnú komunikáciu odsúdeného Vadalu a svojej exradkyne Márie Troškovej. Vytočený poslal odkaz Matovičovej vláde: „Chcem každého poprosiť, nech je príbeh mimoriadne inteligentného a najmä svojprávneho poslanca Ľuboša Blahu mementom pre každého, kto si myslí, že s tou partičkou mafiánov, polobláznov a ľudí, do ktorých sa vtelil Duch Svätý, sa dá spolupracovať a že sa im dá veriť. Ja chápem, že sa boja inteligentných ľudí, ale dohody sú dohody a mali by byť dodržiavané. Ak porovnám intelekt a pripravenosť Ľuboša Blahu a Matoviča, to ako by som porovnával Orbis Pictus od Komenského s Matovičovými trnavskými novinami,“ dodáva v uštipačnom odkaze.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Robert Fico, Ľuboš Blaha, dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME, Aktuality.sk

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...