Prečítajte si to najdôležitejšie, čo sa za posledný deň udialo na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálne témy, o ktorých by ste mali vedieť.

[sociallocker]

Vlak zrazil podnikateľa Mareka

V noci zo soboty na nedeľu, zrazil vlak v Bratislave, 40-ročného muža, ktorý zranenia na mieste podľahol. K nešťastiu došlo krátko pred polnocou a doprava na trati bola prerušená na viac ako štyri hodiny.

USA varuje pred novými teroristickými útokmi

Americká vláda má informácie, podľa ktorých sú ohrození americkí občania na území Juhoafrickej republiky. Rizikové sú väčšie nákupné centrá v Johannesburgu či v Kapskom meste.

Blesk vyčíňal na festivale v Nemecku

V dôsledku silnej búrky, počas ktorej blesk zranil desiatky ľudí, museli organizátori zrušiť rockový festival Rock am Ring v Nemecku. Hospitalizovaných bolo až 72 ľudí, našťastie obete na životoch neboli žiadne.

blesk

Vo Francúzsku strieľali na český autobus

Autobus, ktorý sa vracal zo Španielska, sa stal vo Francúzsku terčom útoku neznámeho páchateľa, ktorý z neznámych príčin smeroval na autobus dva výstrely. Črepy zo skla zranili 5 osôb. Najvážnejšie je na tom 54-ročná žena, ktorú sklo zasiahlo do okna. Nemalo by sa jednať o teroristický útok, skôr o psychicky narušenú osobu.

Švajčiari rozhodli v referende

V nedeľu sa vo Švajčiarsku konalo referendum, v ktorom sa rozhodovalo či každý občan pracujúci, ale aj nezamestnaný, dostane približne 2300 eur. Tento návrh neprešiel v percentuálnom pomere 78:22, takže nič sa pre Švajčiarov meniť nebude.

Zdroj: tvnoviny.sk, cas.sk | Foto: Twitter[/sociallocker]