Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, odkiaľ má Drake ten skvelý kabát z jeho klipu Hotline Bling? Alebo ste obdivovali jeden z mnohých outfitov Beyoncé? Či ste sa zamilovali do prekrásneho safari, na ktorom sa točil klip Wildest Dreams od Taylor Swift? Dnes už nemusíte tieto informácie urputne hľadať na internete, ale máte ich hneď z prvej ruky priamo pri pozeraní videoklipu.

[sociallocker]

beyonce 711

Mnoho ľudí sa dnes snaží skopírovať, alebo aspoň trochu napodobniť outfit ich obľúbenej celebrity. Koncepcia novej stránky Blingby nespočíva v tom, aby ste strácali čas prezeraním a hľadaním vecí v online obchodoch – mali by byť dostupné ihneď počas sledovania videa. ”Ľudí zaujíma a láka to, čo práve vidia, ináč by si kľudne mohli zapnúť Spotify,” hovorí zakladateľka Blingby Marcia Favale. ”Môžete si dokonca kúpiť aj kanvicu z klipu Hello od Adele – videli sme, že zákazníci sa skutočne o takéto veci zaujímajú.”

Keď je raz video nahraté, alebo slangovo ”bbtagnuté”, užívatelia si môžu kliknúť na konkrétny produkt – rúž Rihanny, náhrdelník Katy Perry, či sedačku akú má Selena Gomez – a zistiť tak, kde môžu kúpiť originál, alebo lacnejšiu alternatívu. Nejde však len o tie najnovšie videá, pretože sa tu nájdu aj staršie klasiky. Možno, že sa týmto skončí éra sileného umiestňovania produktov do klipov. Tak čo? Žeby ste si predsa len začali šetriť?

Zdroj: theguardian.com | Foto: depositphotos.com [/sociallocker]