Po dlhých rokovaniach napokon 15. decembra parlament schválil návrh o nedôvere Hegerovej vlády. Poslanci naďalej môžu hlasovať o navrhovaných zákonoch, no ich právomoci sú obmedzené. Do celej záležitosti sa napokon zapojila aj samotná Zuzana Čaputová.

S pádom vlády je spojené aj svojské konanie Igora Matoviča, ktorý iba pár minút pred dôležitým hlasovaním mienil podať demisiu. V poslednej sekunde si to však rozmyslel. O pár dní neskôr prišiel s rovnakou ponukou, no na oplátku požadoval schválenie štátneho rozpočtu na rok 2023. To sa napokon aj stalo.

Od predsedu strany OĽaNO išlo o skutočne premyslený ťah, keďže po páde vlády nemôže podať demisiu ani v prípade, že by chcel. Momentálne je totiž iba povereným ministrom. Z tohto dôvodu zasiahla prezidentka, ktorá dnes (23. decembra) zrušila poverenie Matoviča na riadenie Ministerstva financií SR.

Informáciu už potvrdila aj samotná Zuzana Čaputová. ,,Dnes som Igorovi Matovičovi odňala poverenie na výkon funkcie člena vlády. Riadením ministerstva financií som zároveň poverila premiéra Eduarda Hegera,“ oznámila na sociálnej sieti, pričom zverejnila záber, na ktorom potrebné dokumenty odovzdala do rúk premiéra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová | Foto: FB/Zuzana Čaputová, Igor Matovic