Záchranárske zložky v Nitre boli uplynulý štvrtok privolané k dvom dopravným nehodám, ktoré mali doslova fatálne následky. Pri prvej prišiel o život 73-ročný muž, zatiaľ čo teenagerka vo veku 17 rokov momentálne bojuje o svoj život v nemocnici.

V štvrtok, približne o štvrtej hodine popoludní, prijali záchranné zložky v Nitre oznámenie o dopravnej nehode, ktorá sa stala na Dolnočermánskej ulici. Dodávka, ktorú šoféroval 54-ročný vodič, zachytila dve chodkyne (17), ktoré mu pravdepodobne vošli do jazdnej dráhy v blízkosti priechodu pre chodcov. Jedna zo žien bola po náraze ešte niekoľko metrov vlečená pod vozidlom, pričom momentálne bojuje o svoj život v nemocnici.

Ako informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, podobný scenár mala i ďalšia dopravná nehoda, ktorú však 73-ročná chodec, žiaľ, neprežil. V Nitre na Triede Andreja Hlinku mal vojsť do jazdnej dráhy 22-ročnému vodičovi Peugeotu Boxer, pričom záchranná služba ho mala oživovať 45 minút. Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a nepodceňovali zimné počasie. Radšej prísť o sekundu v živote, ako prísť o život v sekunde!

Zdroj: Polícia SR