Vybojované, vydreté, takticky dokonale zvládnuté, no nie príliš futbalové zároveň. Tak by sa dal zhodnotiť výkon našich proti Anglicku. Zápas pripomínal duel Čechov so Španielskom, Česi však v závere padli, Slováci dnes nie!

[sociallocker]Prvý polčas začali ofenzívnejšie Angličani, ktorí sa snažili od prvých minút o prvý gól. Ten však napriek snahe neprichádzal. Zo strany Slovenska prišlo len niekoľko nevýrazných útokov.

V druhom polčase sa Slováci zatiahli a zápas dohrávali so šiestimi obrancami! Anglicko drelo, snažilo sa rozhodnúť, hru ešte viac oživil striedajúci Alli a taktiež kapitán Rooney. Na záverečnú štvrť hodinu prišiel na ihrisko aj Harry Kane. No on ani nikto iný nedokázal slovenskú defenzívnu hradbu prekonať.

V základnej skupine sme tak získali 4 body a postup máme na 99% istý, bohužiaľ až z tretieho miesta a našim súperom bude zrejme Nemecko alebo Španielsko.

Slovensko – Anglicko 0:0 (0:0)

Zostavy:

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Mak, Kucka, Pečovský (Gyombér), Hamšík, Weiss (Škriniar) – Duda (Švento)
Anglicko: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere (Rooney) – Lallana (Alli), Vardy, Sturridge (Kane)

Strely na bránu: 2:5
Strely celkovo: 4:27 Držanie lopty: 42% : 58%

Zdroj: evysledky.com | Foto: Facebook[/sociallocker]