Na Ukrajine prebiehajú aj naďalej boje, pričom zastupitelia obidvoch krajín práve absolvujú tretie kolo mierových rokovaní. Len pred pár dňami došlo aj k ostreľovaniu krajnej časti Kyjeva, Hostomeľu. Pri bojoch zahynul taktiež starosta Prylypko, ktorý mal v tej chvíli pomáhať ľuďom.

Ako informuje agentúra AFP aj ukrajinský poslanec Roman Hryshchuk, počas bojov na okraji Kyjeva, v Hostomeli, došlo k ďalšej tragédií. Zahynúť mal totiž starosta Hostomeľa Jurij Iljič Prylypko.

Zastupiteľstvo mesta na sociálnej sieti uviedlo, že zomrel počas toho, ako pomáhal ľuďom pomocou chleba a liekov. Starostu označili za hrdinu, no neuviedli, za akých okolností k úmrtiu došlo. “Hlava Hostomeľu zomrela počas distribuovania chleba hladným ľuďom a liekov pre chorých,” uviedli.

Prylypko mal byť zabitý spolu s ďalšími dvomi osobami. “Zomrel pre ľudí, pre Hostomeľ. Zomrel ako hrdina,” dodali. Hostomeľ sa nachádza na severozápade Kyjeva a ide o strategické vojenské letisko, na ktorom sa odohrávali boje počas prvých dní vojny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Twitter/AFP, Roman Hryshchuk │ Foto: Twitter