Známa košická advokátka Adriana Krajníková sa zapísala do povedomia Slovákov na začiatku pandémie koncom roka 2020, keď radila mladej rodičke v nemocnici, aby si odmietla nasadiť rúško či testovať sa na koronavírus. A ako sa má právnička dnes?

Advokátka Adriana Krajníková sa v októbri 2020 na verejnosti preslávila tým, že mladú rodičku v Košiciach nahovárala, aby si odmietla nasadiť rúško a nechať sa testovať na koronavírus. Odvtedy sa fanúšikom na sociálnej sieti prihovára v pravidelných postoch či rozhovoroch, ktoré na svojom profile zverejňuje. Okrem toho sa dostala do konfliktu aj s policajným vyšetrovateľom, pričom použila i vulgarizmy.

Košická právnička, ktorú podporoval aj Štefan Harabin a napokon si založila politickú stranu, začala rovnako ostatných občanov vyzývať k neposlúchnutiu protipandemických nariadení. Sľubovala im pomoc so slovami, aby ju následne kontaktovali kvôli žalobe proti štátu. Voči Krajníkovej ale začali pribúdať sťažnosti, na základe ktorých jej Slovenská advokátska komora v roku 2021 pozastavila výkon advokácie. Bojovníčka proti rúškam však vo svojej poradenskej činnosti pokračovala, a hoci avizovala, že podá žalobu na konanie advokátskej komory, nestalo sa tak.

A ako sa jej darí dnes, dva roky po začiatku pandémie? Len pred niekoľkými týždňami pozývala na svojom profile ľudí na Azúrové pobrežie, no nevedno, či ide o nový biznis. Ako ale uvádza Pluska, advokátska komora potvrdila, že Krajníková nemá stále oprávnenie vykonávať advokáciu a je proti nej vedených viacero disciplinárnych konaní. Niektoré boli ukončené s pokutou či napomenutím, ďalšie naďalej prebiehajú. Dokonca je na advokátku podané trestné oznámene pre podozrenie zo spáchania trestného činu nedovoleného podnikania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Dr. Adriana Krajníková