Bola mladá a mala celý život pred sebou. Sršala dobrou náladou, no zasiahla tvrdá rana osudu, keď prišla o milovaného otca. Jej zdravotný stav sa rapídne zhoršoval a konkrétna diagnóza tínedžerky bola dlhý čas v nedohľadne. Podľa lekára však dievčina nosila iba príliš tesné džínsy.

Paul Finlayson zo škótskeho Glasgowa zomrel v októbri 2017 po ťažkom boji s rakovinou. Po jeho úmrtí si rodina začala všímať, že Alana, dcéra zosnulého, sa začala výrazne meniť. Výkyvy nálad boli iba začiatkom. U lekára sa následne sťažovala na bolesti nohy a boku, pričom ten ju odbil s tvrdením, že iba nosí príliš tesné džínsy.

Po pár mesiacoch však prišli problémy so zrakom, bolesti krku aj hlavy. Schudla desiatky kilogramov a očné vyšetrenie ukázalo zápal optických nervov i zvýšený mozgový tlak. To však nevysvetľovalo ďalšie príznaky. Až rok po prvých symptómoch podstúpila Alana magnetickú rezonanciu, ktorá ukázala, že jej telo je prelezené rakovinou!

Výsledky biopsie potvrdili, že ide o glioblastóm, ktorý predtým zabil aj jej otca. ,,Alana sedela s hlavou v rukách a dokola opakovala: ,,Zomriem… Zomriem… Zomriem a nie je nič, čo by sa dalo robiť,“ opísala situáciu po zistení diagnózy na sociálnej sieti zronená matka. Dievča napokon skonalo vo veku 15 rokov. ,,Prosím, rozprávaj môj príbeh, aby sa toto už nikomu inému nestalo,“ povedala matke pred smrťou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter