Deti vedia byť k sebe skutočne kruté, pričom si neuvedomujú, akú bolesť môžu spôsobiť svojimi činmi či slovami. Potvrdzuje to aj video, ktoré pred pár týždňami pohltilo všetky sociálne siete. Pre 9-ročného chlapčeka je totiž každá hodina v škole doslova peklom.

Zúfalá matka Yarraka Bayles z austrálskeho Brisbane sa rozhodla zverejniť srdcervúce video, kde chcela poukázať na to, aké utrpenie spôsobuje šikana. Na záberoch sa nachádza jej synček Quaden po tom, ako ho vyzdvihla zo školy. 9-ročný chlapček plače v aute a mamu žiada o povraz alebo nôž, aby mohol spáchať samovraždu.

Dieťa totiž trpí genetickým problémom nazvanom dwarfizm, v dôsledku čoho je človek vzrastovo podstatne nižší ako ostatní. Práve kvôli jeho diagnóze sa mu spolužiaci posmievajú a robia mu zle. Na utrpenie chlapca zareagovala široká verejnosť aj celebrity, ktoré zdieľali smutné video.

Medzi nimi bol aj syn amerického prezidenta Eric Trump, herci Jeffrey Dean Morgan, Allysa Milano a mnoho ďalších. ,,Si silnejší, ako si myslíš, kamarát, a nie si v tom sám,“ odkázal školákovi Hugh Jackman. Basketbalová hviezda Enes Kanter sa rozhodol pozvať celú chlapcovu rodinu na zápas NBA.

Americký komik Brad Williams, ktorý trpí rovnakou diagnózou, dokonca vytvoril finančnú zbierku, ktorá mala Quadenovi spraviť radosť v podobe výletu do Disneylandu. Cieľom bolo získať 10-tisíc dolárov (8 821 eur), no za pár dní sa vyzbieralo neuveriteľných 280-tisíc dolárov (247-tisíc eur). Časť peňazí tak môže byť určená na liečbu smutného dieťaťa.  

Zdroj: dailymail.co.uk, businessinsider.com |  Foto: Facebook/Yarraka Bayles, YouTube/CNA  |  Video: YouTube/CNA