Legendárny spevák Vašo Patejdl zomrel 19. augusta v dôsledku rakoviny pankreasu. So zosnulým umelcom sa mohla rodina, priatelia, kolegovia i fanúšikovia rozlúčiť 30. augusta v Prahe. Jedným z mnohých ľudí, ktorí smútia za umelcom je rozhodne aj spisovateľ Boris Filan.

Verejnoprávna televízia venovala jednu epizódu relácie Do kríža zosnulému Vašovi Patejdlovi. O jeho profesionálnom i osobnom živote sa rozprávali jeho blízki kamaráti Ľuboš Zeman, Ján Ďurovčík a Boris Filan. O úspešnom spisovateľovi je známe, že úzko spolupracuje s kapelou Elán, pričom je autorom skladieb Neviem byť sám, Stužková či Hodina slovenčiny.

Známy dobrodruh nešetril chválou na adresu Patejdla, ktorého označil za fantastického hudobníka, no komplikovaného človeka. Kamarátovi však vyčítal, že nedokázal poľaviť a v posledných rokoch koncertoval ešte viac ako bolo bežné. ,,…lebo, keď prestanú alebo to obmedzia, tak cítia prázdno. v tom veku je už človek doma na srandu, niečo iné robiť to je už trošku neskoro, ale keď príde do toho Martina alebo tej Plzne, tak je ako potápač. Všetci ho obdivujú,  rešpektujú a keď niečo povie, tak ho počúvajú. A keď zahrá, dostane to, čo všetci potrebujú, potlesk,“ myslí si 74-ročný Bratislavčan.

Filan následne odhalil vzťahy medzi elánistami, ktoré zrejme neboli najlepšie. ,,Dva mesiace pred jeho odchodom sa stalo to, že u seba usporiadal záhradnú slávnosť a Jožo, Jano a manažérka kapely Karotka Halenárová tam boli a stretli sa prvýkrát s manažérom, ktorý Vaša hnal z kšeftu do kšeftu. Večer bol v Prahe, poobede v Košiciach a večer v Prešove. Stále bol výborný. A Jožo povedal tomu manažérovi. Počúvaj, veď ty ho zabiješ. To bol taký konflikt, že Vašova manželka toho Jána, Joža a Karotku vyhodila z domu,” uviedol, pričom dodal, že sa tieto informácie dozvedel od samotného Joža Ráža. V tej chvíli ho zastavil moderátor, ktorý nechcel až tak zachádzať do súkromných záležitostí, i keď spisovateľ chcel pokračovať vo svojom rozprávaní.

Po odvysielaní relácie sa ozval muž, ktorý má pochádzať z Patejdlovho okolia. Podľa jeho slov Jožo Ráž nepovedal Filanovi pravdu. ,,…lebo Jožo Ráž klame. Nebudem hovoriť prečo boli z tej oslavy vykázaní nie Vašovou ženou, ale Vašom a Vašovou ženou. Nebola to záhradná slávnosť, ale oslava päťdesiatky pani Patejdlovej,“ uviedol blízky zdroj pre Plus 7 DNĺ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, Plus 7 DNĺ   |  Foto: RTVS, FB/ELÁN