Pud sebazáchovy je jednou z najsilnejších emócií, ktorá sa prejavuje takmer vo všetkých životných situáciách. Je veľkou smolou, že predsedovi parlamentu tento obranný inštinkt chýba, vďaka čomu sa najnovšie postavil pred medzinárodných hostí a spustil reč, ktorá mnohých zarazila.

20. septembra sa v Bratislave uskutočnil Konzervatívny summit, ktorého sa zúčastnili aj lídri z Maďarska, Írska a Poľska. Jedným z hostí bol i Boris Kollár, ktorý dokonca vystúpil aj s príhovorom. Stále je mätúce, prečo muž s nezvyčajným životným štýlom dostal priestor hovoriť o zásadách konzervativizmu.

Predseda parlamentu napriek tomu vyhlásil, že konzervativizmus považuje za ideu, ktorú je potrebné v politike čoraz viac rozvíjať. ,,Prečo? Lebo je to konzervativizmus, ktorý je na jednej strane racionálny a praktický a na druhej strane nezabúda ani na dôležitosť pocitov lásky a lojality k žene. K rodine, spoločenstvu, národu a vlasti,“ vyhlásil známy multiotecko.

Jeho slová by si určite viacerí zobrali k srdcu, ak by nebolo verejne známe, že splodil 11 detí s desiatimi rôznymi ženami. Taktiež sa nedávno na verejnosť dostala informácia, že si posielal šteklivé správy s transrodovými osobami. ,,…kresťanské hodnoty mám vpísané v srdci a ony sú to, čo máme zachovať,“ vyhlásil politik, ktorý sa považuje za konzervatívneho muža.

Netrvalo dlho a šéf strany Sme rodina sa dočkal aj kritiky zo strany niekoľkých kolegov. ,,Rozmýšľam, ako sa asi cítil pápež František, keď vedel, že ho na letisku privíta polygamný plagiátor s úradne deklarovanou povesťou pašeráka heroínu a Žaluďovho poskoka,“ napísal europoslanec Michal Šimečka potom, čo si vypočul jeho prejav na konzervatívnom summite. ,,Mňa samotného to vyrušilo a nezdieľam filozofiu, ktorá je tou životnou predsedu parlamentu. Sme úplne ináč hodnotovo nastavení,“ zareagoval Marek Šefčík z koaličnej strany OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Hanusove Dni  |  Foto: YT/Hanusove Dni, HNtelevízia