Boris Kollár sa v týchto dňoch stretol s predstaviteľmi Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti v Nitre. Po ich spoločných rokovaniach sa politik rozhodol varovať pred blížiacim sa kolapsom. Informácie, ktoré mu boli sprostredkované, ho totiž viac ako šokovali!

Vodárenské spoločnosti dlhodobo avizujú, že nárast cien za elektrinu spôsobí aj rapídne zvýšenie ceny pitnej vody. Podľa slov Kollára vodárenská spoločnosť na východnom Slovensku doteraz platila za elektrinu okolo šesť miliónov eur, momentálne dostáva faktúry v sume približne 11 miliónov eur a budúci rok by sa účty za elektrinu mali vyšplhať na 56 miliónov eur ročne.

Predseda parlamentu je presvedčený, že štát musí okamžite zasiahnuť, inak sa systém absolútne zrúti. ,,Ľudia nebudú vedieť platiť ani elektrinu, ani plyn, ani vodu. Podniky sa zrútia, a teda celé hospodárstvo aj ekonomika štátu,“ vyhlásil šéf strany Sme rodina s prísľubom pripravených zákonov, ktoré majú energetickú krízu zvrátiť či aspoň stabilizovať.

Politik je odhodlaný robiť neštandardné rozhodnutia, keďže neštandardná je aj doba, v ktorej sa Slovensko momentálne nachádza. Naznačil, že niektoré kroky vlády môžu vyvolať množstvo súdnych sporov v podobe štát vs. občan. ,,Pomaly sa dostávame do situácie, keď by sa mali zvýšiť ceny tak, že možno víno alebo vodka budú lacnejšie ako pitná voda,“ skonštatoval Kollár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Boris Kollar, YT/Denník N, Pixabay