Kauza resocializačného zariadenia Čistý deň len nedávno utíchla a už je znova otvorená. Tentokrát však ide o šokujúce obvinenie opozičného poslanca zo strany riaditeľky zariadenia. Podľa informácií mal udržiavať se*uálny kontakt s neplnoletým dievčaťom z Čistého dňa.

Riaditeľka Tománková totiž obvinila opozičného politika, ktorého však konkrétne nemenovala, že sa nezachoval morálne, keď nenahlásil informácie o nezvestnom, vtedy ešte len pätnásťročnom dievčati. To malo byť navyše aj drogovo závislé. Dievča utieklo zo zariadenia a polícia po ňom pátrala viac ako dva mesiace.

Portál topky.sk priniesol výpoveď pani Tománkovej. “Morálny človek by túto informáciu posunul polícii, toto však nebol ten prípad”. Následne vyzvala poslanca, aby predložil svoju konverzáciu s dievčaťom do dvoch týždňov. Ak by odmietol, mal by podľa nej odísť z politiky.

Táto udalosť sa stala asi pred tromi – štyrmi rokmi. Slová pani Tománkovej boli podľa portálu topky.sk nasledovné: “Ide o opozičného poslanca, ktorý sa opakovane vyjadroval so zhnusením na adresu zariadenia.” K tomu dodala: “Ušla na dva mesiace za svojím priateľom. Ten poslanec vedel, že je maloletá, vedel, že je drogovo závislá, vedel, koľko má rokov a nekonal.” Pani Tománková tvrdí, že má informácie priamo od dievčaťa.

K tomuto obvineniu sa vyjadril samotný Boris ako priniesli topky: “Riaditeľka Tománková na mňa vyvíjala nátlak. Ak myslela na dnešnej tlačovke moju osobu, tak klamala.”

Boris tvrdí, že takéto obvinenia sú len diskreditačná kampaň proti politikovi. Podľa neho dievča nekontaktoval prvý, ale ona jeho. Ako prvý sa jej ozval len vtedy, keď po nej pátrali. Následne odovzdal na tlačovej konferencii prepis svojej komunikácie s pacientkou Čistého dňa, ktorý prináša portál čas.sk.

 

Zdroj: topky.sk, čas.sk | Foto: Facebook