Od momentu, ako pápež František vystúpil na bratislavskom letisku, jeho program je naplánovaný na minúty. Aj napriek pokročilému veku je odhodlaný stretnúť sa so všetkými predstaviteľmi štátu, cirkevnými hodnostármi i občanmi.

Na letisku Milana Rastislava Štefánika privítala pápeža prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá mu následne predstavila premiéra Eduarda Hegera či predsedu parlamentu Borisa Kollára a ďalších. Predseda strany Sme rodina však mal možnosť stretnúť sa so Svätým Otcom aj dnes (13. septembra) v poobedňajších hodinách.

Podľa oficiálneho programu budú môcť najvyšší ústavní činitelia predstaviť hlave katolíckej cirkvi rodinných príslušníkov. Známy multiotecko sa rozhodol, že sa pochváli svojimi ratolesťami. ,,Deti už tri dni nespávajú. Poobliekali sa, pripravili si doplnky, ktoré musia mať, ako prikrývka hlavy a podobne. Samozrejme, je to veľká radosť,“ prezradil novinárom.

Politik uviedol, že s pápežom sa stretne desať z jeho jedenástich detí, pričom sa nevedeli dočkať. Šéf parlamentu sa mienil s 84-ročným katolíkom rozprávať aj o vážnych témach, no nechcel ich konkretizovať. ,,Je to radosť a sláva. Pevne verím, že táto návšteva upokojí ubolený národ,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Boris Kollár, Twitter