Je tomu už zopár týždňov, čo celé Slovensko ochromila správa o zdrvujúcom osude štyroch malých detičiek, ktoré bojujú s genetickou chorobou SMA. Kým vláda disponuje finančnými prostriedkami na záchranu životov nevinných detí, doposiaľ neprispela na ich liečbu ani jediným eurom.

Po tragédii na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo k výbuchu plynu, sa dobrí ľudia zo Slovenska opäť spojili, aby pomohli štyrom malým deťom. Amélii, Alexovi, Alexejovi a Richardovi bola diagnostikovaná zriedkavá genetická choroba SMA, ktorej liečba je pre bežného Slováka doslova nedostupná. Medikament, ktorý možno dostať výhradne v USA, totiž stojí 2,1 milióna eur, pričom zúfalí rodičia sa snažia získať peniaze na liečbu prostredníctvom verejných zbierok.

V uplynulých dňoch sa občanom podarilo na transparentnom účte pre Riška vyzbierať už prvé dva milióny eur, ktoré budú použité na liečbu takmer dvojročného chlapčeka. Ďalšie peniaze, ktoré budú vyzbierané, posúvajú rodičia malého pacienta ďalším rodinám, ktoré taktiež nestrácajú nádej. Práve tie sa stretli v poslednej epizóde relácie V siedmom nebi, kde Vilo Rozboril oslovil v dokrútke vo veci viacerých politikov.

,,Byť ja premiérom na mieste pána Pellegriniho, tak vám garantujem, že by som okamžite z rezervy vlády uvoľnil túto sumy a tie decká by som zachránil. A niekomu ponúknuť špeciál… Na čo jej tej rodine špeciál, aby sa išli pozrieť na tú nemocnicu, kde nemôžu ísť?” pýtal sa empaticky Boris Kollár. Politik, ktorého strana Sme rodina sa umiestnila vo voľbách na treťom mieste, sa napokon objavil aj v štúdiu, kam prišiel priamo po volebnej noci.

,,Keďže ja som povedal, že keby som bol na mieste premiéra, že by som okamžite uvoľnil tieto prostriedky z rezervy predsedu vlády, a keď vedeli z tohto financovať rôzne fitnessky a kanále pre svojich starostov, a neviem, čo ešte všetko. Áno, aj to je potrebné, ale čo je viac potrebné ako záchrana ľudského života…,” pýtal sa s beznádejou, no odhodlaním v hlase 10-násobný otecko. Ako tiež dodal, situácia ohľadom detí, ktorých život je stále na hrane, bude tým prvým, čo bude riešiť s budúcim premiérom Igorom Matovičom.

Aby toho nebolo málo, Kollár spustil prostredníctvom Fun rádia verejnú zbierku, a taktiež poskytol deťom mediálny priestor, pričom pred ukončením volieb nechcel túto informáciu zverejňovať. Neželal si totiž, aby ľudia predpokladali, že to robí len kvôli hlasom a popularite. ,,Aby som nekecal, že idem rozdávať len zo štátneho… Ale ja ako osoba Boris Kollár, tým, že ste traja, tak si dovolím ako môj osobný dar vám dám 21 tisíc, aby ste mali každý sedem tisíc od Borisa Kollára,” povedal politik a každej rodine venoval 7 000 eur z vlastného vrecka. ,,Trošinku si napravte tú špinavú karmu a takisto podporte túto zbierku,” odkázal Kollár aj ostatným politikom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ | Foto: FB/V siedmom nebi, Boris Kollar