V strednej Európe sa stal legendou, ktorú nepoznajú len na Slovensku a v Čechách, no on prekročil svoj tieň a svojho času bol fenoménom i v nemecky hovoriacich krajinách, či dokonca v Las Vegas. Karel Gott (79) vystúpil s doslova neprekonateľnými a legendárnymi hitmi v desiatkach krajinách sveta, pričom doma je najúspešnejším umelcom všetkých čias takmer 60 rokov.

Napriek fantastickej kariére i večnému mladíckemu úsmevu však Karel Gott ostáva predovšetkým manželom a otcom svojich dcér. Práve s 13-ročnou Charlotte Ellou, ktorá nepochybne kráča v spevákových šľapajách, nahral pri príležitosti svojho životného jubilea s mladou umelkyňou srdcervúci singel “Srdce nehasnou”.

Duet pre maestra a jeho dcérku napísal Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof, spolu s Petrom Harazinom zo skupiny Nebe. „Bola to výzva. Nikdy som pre nikoho iného neskladal, a preto som sa dokonca aj trochu bál. Každá pieseň je pre mňa totiž taký malý klenot a ja som si hovoril, že Karel by si zaslúžil jeden taký ,vybrúsený‘. A o to sme sa s pokorou všetci pokúsili. Vznikla spoveď zrelého múdreho muža, otca, ktorý už, vie, čo sa chystá‘. Bol som rád, že sa Karlovi i Charlottke pesnička páčila, a verím, že sa zapáči aj fanúšikom. Zaspievali ju totiž nádherne a vložili do nej veľké emócie,“ opísal vznik pesničky Richard Krajčo.

Karel Gott k tomu dodáva: „Po dvoch rozprávkových duetách s Charlottkou pre nás Richard Krajčo napísal prvú spoločnú pieseň, po akej som už dlhšiu dobu túžil. Nesie v sebe hĺbku a energiu rozpravy medzi otcom a jeho dospievajúcou dcérou. Richard úplne presne vystihol silu myšlienky odovzdať v piesni mojej dcére pohľad na životné situácie, ktoré ju môžu tiež postretnúť. Som hrdý na to, s akým nasadením a profesionalitou Charlottka pieseň naspievala.“

Skladba vyjde na špeciálnych kolekciách v dvoch kompletoch: GOTT 80/ 80 – Největší hity 1964–2019 na štyroch CD, a zároveň v exkluzívnom 15 CD-boxe pod názvom KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019. Kompilácie budú pomyselným darčekom pre všetkých priaznivcov speváka k jeho 80. narodeninám, pričom vyjdu 14. júna 2019.

Video: YouTube