Stále meniaca sa epidemiologická situácia v krajine poriadne skomplikovala diskusie epidemiológov a politikov o nástupe detí do škôl. 10. januára sa napokon otvorili brány všetkých škôl. Minister školstva sa však obáva, že radosť z prezenčnej výučby nepotrvá dlho.

Branislav Gröhling informoval verejnosť, že sa momentálne prezenčne vzdeláva 98,7 % žiakov. Od otvorenia škôl bolo vykonaných viac ako 320-tisíc kloktacích testov, pričom pozitivita bola vykázaná na 0,3 %. Zaočkovanosť detí vo veku 10 až 14 rokov je 13,4 % a 37,6 % stredoškolákov od 15 do 17 rokov absolvovalo vakcináciu.

Šéfa rezortu školstva taktiež potešilo, že momentálne je zaočkovaných 72,1 % zamestnancov škôl. Člen strany SaS sa aj napriek tomu obáva, že prichádzajúca vlna omikronu zasiahne mnohé školy, keďže v okolitých krajinách sa tak stalo. ,,Možno toto bude dôvod, prečo sa bude prerušovať vyučovanie v školách,“ priznal na tlačovej konferencií po rokovaní vlády.

Gröhling rozhodne nesúhlasí s plošným zatváraním škôl a radšej by preferoval uzatvorenie zasiahnutých tried či škôl. Problém však môže nastať s učiteľmi, ktorí sa môžu infikovať alebo sa budú pravidelne stretávať s pozitívnymi osobami. Aj to môže byť dôvod, prečo sa žiaci vrátia k dištančnej výučbe. ,,Fakt je, že omikron príde. Je naozaj vysoko infekčný, takže veľa ľudí pôjde do karantény. Nevyhneme sa tomu,” domnieva sa minister.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Branislav Grohling, TA3, Pixabay