Minister školstva Branislav Gröhling pred pár dňami oznámil detaily rozsiahlej reformy školstva, pričom pôjde o dvanásť výrazných opatrení. Počas rozhovoru s novinármi zároveň upozornil, že učitelia dostanú odmeny za náročnú prácu v priebehu pandémie koronavírusu.

Branislav Gröhling vyčlenil približne 11 miliónov eur, ktoré budú využité ako odmeny pre učiteľov základných a stredných škôl. Celkovo ide o 78-tisíc zamestnancov v školstve, pričom finančný príspevok dostanú pedagogickí, nepedagogickí i odborní pracovníci.

Minister školstva si uvedomuje, že riaditelia škôl i učitelia to majú počas pandémie koronavírusu omnoho náročnejšie, v dôsledku čoho by ich rád odmenil. V mnohých prípadoch totiž musia učitelia venovať viac času príprave učiva a následnej výučbe prostredníctvom internetu.

Odmena pre každého zamestnanca školstva by sa mala pohybovať v približnej sume 100 eur a vyplatená by mala byť v decembri 2020 alebo v januári 2021. ,,Financie budú zasielané na školy, aby sme sa im takýmto spôsobom poďakovali za to, že zvládajú toto obdobie,“ uviedol člen koaličnej strany SaS na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Sloboda a Solidarita  |  Foto: FB/Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Pixabay