K tragickej dopravnej nehode na Zochovej ulici v hlavnom meste sa vyjadrujú politici i bežní občania. Veľkým prekvapením bolo však vyhlásenie Braňa Mojseja, ktorý je známy svojimi prehreškami s alkoholom. Je jedným z mála, ktorý svoj hnev neadresoval opitému vodičovi, no iným osobám!

Bývalý manžel Nory Kabrheľovej dlhé roky holdoval alkoholu. Pravidelne sa dostal do chúlostivých situácií, keď bol odfotený či natočený v stave, kedy ledva stál na nohách. Aktuálne sa však prezentuje ako abstinent a pred troma rokmi dokonca vytvoril občianske združenie “Mojsej Clinic“ v Prešove, kde pomáha ľuďom zo závislosti od alkoholu.

Tragédia na Zochovej ulici však neušla ani slovenskému hudobníkovi, ktorý upozorňuje na dôležitý problém v spoločnosti. ,,…tragédia, ktorej spúšťačom bol ALKOHOL, len potvrdila môj názor, že oproti masívnej nadmernej reklame na ALKOHOL doslova na každom kroku, kde sa človek pohne, na Slovensku úplne absentuje PREVENCIA,“ napísal na sociálnej sieti.

54-ročný východniar zároveň apeluje na zamestnancov rezortu zdravotníctva, aby využili štátne peniaze na väčšiu informovanosť občanov tejto krajiny o hrozbe závislosti od alkoholu. ,,Občania majú právo vedieť úplne všetko, čo nadmerná konzumácia alkoholu spôsobuje a ako predísť takýmto udalostiam,“ zdôraznil známy rocker. Mojsej zrejme zabudol aj na dôležitú vec, a tou je zodpovednosť každého dospelého človeka, ktorý si sadne za volant aj napriek tomu, že si je vedomý svojej opitosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Brano Mojsej  |  Foto: Brano Mojsej, YT/Startitup