Od chladnokrvnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prešli už tri roky. Súdny proces stále nie je na konci a o odvolaní prokurátora rozhodne zrejme niekedy v lete Najvyšší súd. Brat novinára Jozef Kuciak sa rozhodol prehovoriť aj o podpornej skupine v prípade Lučanského All for Milan.

Jozef Kuciak, ako aj celé rodiny zavraždenej dvojice, prežívajú smrť svojich blízkych takmer rovnako intenzívne ako pred tromi rokmi. Jánov brat pre DenníkN priznal, že mimoriadne náročné chvíle prežíval v súdnej sieni, keď sa musel celé hodiny pozerať na úškrnky a výraz tváre vrahov, no aj obvinených z objednávky vraždy. Teraz dúfa v jediné, a to že senát prehodnotí svoj pôvodný oslobodzovací rozsudok, pričom sa na verejnosť dostali aj ďalšie dôkazy objavené v mobile Zsuzsovej.

Jozef taktiež vníma, že sa k moci opäť snaží dostať predchádzajúca garnitúra, no Ficove tlačové besedy sleduje podľa svojich slov čoraz zriedkavejšie. „Všetky jeho tlačovky sú rovnaké. Začne tým, že dôvodne obvineného z korupcie obhajuje a akoby mala platiť prezumpcia neviny. Potom obviňuje všetkých bez dôkazov on, či už novinárov alebo politikov a zdá sa mi to ako zúfalé kopanie,“ myslí si. Označenie „politickí väzni“ z úst expremiéra považuje rovnako za nevhodné. „Politickí väzni sú pre mňa kňazi, ktorí pracovali v baniach, alebo nejaký mladý človek, ktorý sedel len za to, že mal nevhodný nápis na rifliach, a nie ľudia podozriví z korupcie obrovských rozmerov. Nikto z nich nesedí len preto, že by niekde niečo povedal – dôkazov je dosť veľa,“ objasňuje.

Vyjadril sa aj ku kauze generála Lučanského. Hoci si váži každý vyhasnutý ľudský život a vyjadril rodine úprimnú sústrasť, skupinu All for Milan, ktorá sa na internete sformovala, považuje za vrchol cynizmu. „Kto a prečo takúto skupinu vytvoril? Ukradli myšlienku aj hešteg z AllforJan a bolo to ďaleko za hranicou. Nedá sa to porovnávať: zavraždený novinár a na druhej strane z korupcie obvinený policajt, ktorý si na život siahol sám,“ dodáva brat Jána Kuciaka. Rovnako sa vyjadrila v seriáli Pumpa aj ministerka Kolíková, ktorá na margo generála uviedla, že „Kuciak ani Palach to nebol“, za čo si vtedy vyslúžila spolu s tvorcami veľkú kritiku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Jozef Kuciak, YT/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti