Bratislava dosiahla zaočkovanosť 75 %: Veľké výhody pre jej obyvateľov!

Dátum:

Pozitívnych prípadov na koronavírus na Slovensku narastá a Covid automat upravuje informácie jednotlivých okresov do farebnej mapy. Tá však okrem iného zohľadňuje aj mieru zaočkovanosti v jednotlivých okresoch, a preto je isté, že niektoré už čierne nebudú ani v prípade, že majú vysoký počet pozitívne testovaných ľudí. 

V prípade 75 percentnej zaočkovanosti obyvateľov okresu je podľa Covid automatu jasné, že by si malo dané územie automaticky znížiť mieru rizikovosti o dva stupne nižšie. Červený okres by sa mal stať zeleným, bordový zas oranžovým. Bratislava sa aktuálne dostala práve nad túto hranicu a ponížiť by sa teda zakrátko mala na zelený stupeň monitoringu.

K 75 % hranici zaočkovanosti sa pomaly blíži aj okres Dunajská streda, ktorému chýba iba 1 191 vakcinovaných ľudí, nasleduje Senec, Pezinok a Galanta. Tieto okresy sa už dostali nad hranicu 65 % zaočkovanosti, a teda sa ich miera rizikovosti podľa Covid automatu znižuje o jeden stupeň.

K 65 % a polepšeniu si o jednu farebnú priečku v Covid mape chýba v okrese Šaľa iba 72 očkovaných ľudí. Aktuálne 289 ľudí chýba k prekonaniu hranice v okrese Trnava a 330 v Komárne. Informáciu vypracovali analytici Dáta bez pátosu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Dáta bez pátosu

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...