Kým v autobuse sú pasažieri povinní zakúpiť si cestovný lístok priamo od šoféra dopravného prostriedku, vo vlaku vás môže skontrolovať sprievodca a v mestskej hromadnej doprave revízor. Platný cestovný lístok je povinný mať každý jeden pasažier bez ohľadu na vek či iné okolnosti. 

Uplynulý utorok boli v Bratislave cestujúci na linke č. 91 vystavení bežnej kontrole cestovných lístkov, pričom revízori mali naraziť na dvoch “čiernych pasažierov”. Ničím nezvyčajná situácia sa však mala podľa prítomných premeniť na poriadnu drámu, keď revízori v dôsledku akcie odstavili celý autobus.

„Akože odstaviť celý autobus kvôli dvom čiernym pasažierom je podľa mňa dosť na hlavu, navyše, jeden z nich chcel ujsť, no páni revízori ho chytili a doslova je*li o zem a tam mu lámali ruky,“ uviedol svedok pre portál Topky.sk, pričom dodal, že pán, ktorý si situáciu natočil, musel svoje video na žiadosť revízorov zmazať.

A čo sa vlastne stalo? Ako to už býva zvykom, pasažier nemal počas prepravy mestskou hromadnou dopravou platný cestovný lístok a snažil sa ujsť pred revízormi, ktorí ho zadržali. Podľa očitých svedkov to však pracovníci DPB urobili mimoriadne neprijateľným spôsobom. „Pán na videu leží v priestore zadných dverí a jeden revízor na ňom „sedí“ a druhý revízor mu pomáha a zadržiava cestujúceho, ktorý sa nepreukázal cestovným lístkom. Obaja revízori sú agresívni a muža zadržiavajú,“ napísal Juraj do sťažnosti, ktorú adresoval Dopravnému podniku Bratislava.

Kompetentní však vidia celú situáciu s čiernym pasažierom inak. „Nakoľko sa začal voči revízorovi správať agresívne, bola privolaná policajná hliadka, ktorá odstavila vozidlo a z tohto dôvodu museli cestujúci z vozidla vystúpiť,“ vysvetlila hovorkyňa DPB Adriana Volfová, pričom cestujúci sa mal údajne správať agresívne a odmietal predložiť požadované doklady. Kým sa dopravný podnik bráni a tvrdí, že revízori konali v rámci kompetencie, pod príspevkom sa strhla búrlivá debata, ktorá rozdelila Slovákov na dva tábori. Snáď najkontroverznejší je príspevok mladej ženy, ktorá k celej situácii dodáva: „Mňa tiež takto j*bli o zem, mala som 16 a ledva 49 kg.“

Zdroj: Facebook, Topky