Bratislavskí herci či moderátori prežívali v posledných týždňoch obrovský strach. Na ulici, no aj v budovách ich totiž opakovane prenasledoval neznámy mladší muž. Na slová, krik ani hrozby obvykle nereagoval a pokračoval v činnosti. Polícia sa podujala k ráznemu kroku.

Kristína Tormová, Ludwig Bagin, Katka Koščová či moderátor TA3 Rastislav Iliev. Mnohé známe tváre z hereckej aj moderátorskej brandže zažívali v posledných dňoch až týždňoch stres, keďže ich v pravidelných intervaloch prenasledoval neznámy muž.

V uliciach Bratislavy neváhal stalkovať známe osobnosti počas chôdze, no čakával ich aj pred budovami divadla alebo podnikov. O svojich skúsenostiach s mužom, ktorý sa mal nedávno vrátiť zo psychiatrie ako vyliečený, prehovorila na sociálnej sieti aj herečka Kristína Tormová, ktorá vyzvala ľudí, aby jeho aktivity nahlasovali polícii.

Zdá sa, že muži zákona sa po viacerých sťažnostiach rozhodli konať. Ako zverejnila bratislavská polícia na sociálnej sieti, prípadom sa zaoberajú od prijatia prvého oznámenia: „Po splnení zákonných podmienok, ako aj na základe komunikácie s dozorovým prokurátorom krajskej prokuratúry v Bratislave, došlo k zadržaniu osoby dôvodne podozrivej zo spáchania uvedených skutkov,“ uviedli. Muž bol obmedzený na osobnej slobode, pričom ďalšie informácie polícia poskytne, keď to umožní procesná situácia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj │ Foto: FB/Ludwig Bagin, RTVS