Uplynulá noc bola mimoriadne dramatická pre desiatky študentov v bratislavskom Vlčom hrdle, kde hasiči takmer celú noc bojovali s požiarom. Na internáte chemického učilišťa zasahovalo 60 hasičov z Bratislavy, zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách, zo ZHÚ Slovnaft a členovia DHZO Ružinov s 11 kusmi hasičskej techniky.

“Požiar vypukol pred 23.00 hod. v suteréne, pričom došlo k silnému zadymeniu celej 5 poschodovej budovy. Hasiči evakuovali z internátu 60 mladistvých, 10 osôb sa zranilo (z toho 7 intoxikovalo splodinami horenia). Na miesto udalosti bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ,” informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Na mieste nešťastia sa v danom momente nachádzalo približne 220 ľudí, z toho 60 mladistvých. “Nachádzal som sa v tej budove na 1. poschodí a spolubývajúci ma budil s tým, že horí, tak sme celé poschodie prešli cez okno izby na strechu chodby, ktorá spája internát s telocvičňou, tam sme boli niečo vyše 45 minút, kým nás neprišla polícia zachrániť. Previezli sme cez strechu do budovy telocvične a zhromaždili sme sa v parku. Po pol hodine sme sa presunuli do budovy Slovnaftu na Vlčom hrdle, kde sme dostali vodu,” znie opis priameho svedka udalosti.

Zdroj: HaZZ