Bratislava

Tento piatok budete potrebovať veľa trpezlivosti na cestách! V našom hlavnom meste sa totiž 16. septembra uskutoční Summit premiérov vlád a prezidentov členských krajín EÚ. Ministerstvo vnútra spoločne s inými bezpečnostnými zložkami informujú o dopravných obmedzeniach na bratislavských cestách.

Tlačový odbor Ministerstva vnútra informoval, že pôjde o najvyššiu možnú úroveň bezpečnostných opatrení. Keďže stretnutia a konferencie spojené s udalosťou sa budú konať na Bratislavskom hrade a vo výstavisku Incheba, v týchto častiach bude najviac rozšírená bezpečnostná zóna. Ministerstvo sa dokonca vyjadrilo, že pôjde o najväčšie bezpečnostné opatrenia od stretnutia Bush a Putin.

Pripravte sa na veľké množstvo policajtov a vojakov. Aj keď cieľom organizátorov podujatia je čo najmenej zasahovať do bežného života obyvateľov, zároveň musia zabezpečiť maximálnu ochranu. Čo sa týka dopravných obmedzení, mesto odporúča občanom do práce vyraziť skôr, taktiež aj na letisko. Ak je to možné, minimalizujte presun po Bratislave autami.

Na stránke staremesto.sk uviedli organizátori nasledovné obmedzenia:

“Obmedzenia začnú v piatok v ranných hodinách počas presunu delegácií z bratislavského letiska M.R. Štefánika na Bratislavský hrad. Počas prejazdu delegácií bude uzatvorená diaľnica D1 –  diaľničného obchvatu Bratislavy v smere od Zlatých pieskov po Most SNP (taktiež výjazdov na diaľnicu z Galvaniho, Gagarinovej a Bajkalskej ul.), ďalej Einsteinovej, uzatvorením Mosta SNP v smere z Petržalky, Staromestskej ul. v smere do mesta, Hodžovho nám.  a  Ul. Palisády v oboch smeroch až po Bratislavský hrad. V tomto čase nebude možný ani príchod resp. odchod z bratislavského letiska, nakoľko bude uzatvorená aj Ivánska cesta v oboch smeroch od OC Avion. Diaľnica bude uzatvorená v čase medzi 8:00 až 10:00.

V popoludňajších hodinách pri presune delegácií v čase medzi 13.00 až 14.00 bude úplné uzatvorenie Ul. Palisády od Bratislavského hradu, Hodžovho nám., Staromestskej ul. od zjazdu z Mosta SNP  na Rázusovo nábrežie cez Vajanského nábrežie až po Šafárikovho nám. Následne bude postupne približne na 15 minút úplne uzatváraná doprava cez všetky bratislavské mosty – aj pre peších (Most Lafranconi, Most SNP, Starý most, Most Apollo, a Prístavný most).

V čase medzi 15.30 až 16.30 bude obojsmerne uzatvorená cesta v úseku od vodného diela (Danubiana) cez Čunovo, ďalej Panónska cesta v smere od Umelého kopca na Most SNP, obojsmerne Staromestská ul., Hodžovo nám. a Ul. Palisády po Bratislavský hrad.

Po 18.00 hod bude priebežne obmedzená  premávka na Ul. Palisády, Hodžovo nám., Einsteinova ul. a priebežne uzatváraný diaľničný obchvat diaľnice D1 v smere od Mosta SNP po bratislavské letisko, a uzatvorené výjazdy na diaľnicu z Einsteinovej, Dolnozemskej, Bajkalskej a Gagarinovej ul.”

Zdroj: staremesto.sk | Foto: Facebook