Britská kráľovská rodina momentálne prežíva mimoriadne náročné chvíle. Vo veku 96 rokov totiž zomrela najdlhšie vládnuca panovníčka britskej monarchie, kráľovná Alžbeta II., celým menom Elizabeth Alexandra Mary Windsor. Jej najbližšia rodina zverejnila smutnú správu prostredníctvom sociálnej siete.

Zdravotný stav kráľovny Alžbety II. sa v posledných týždňoch výrazne zhoršil a lekári začali mať vážne obavy o zdravie panovníčky, dokonca mala byť neustále pod lekárskym dohľadom. Pre mnohých ľudí bolo zlým znamením, keď zrušila niekoľko plánovaných zahraničných ciest.

Pár hodín pred úmrtím sa na zámku Balmoral zhromaždili jej deti, a to princovia Charles, Andrew, Edward a princezná Anna. Prítomný bol aj princ William ako ďalší následník trónu po otcovi. Mnohých prekvapilo, že sa dostavil aj princ Harry, no manželka Meghan po jeho boku chýbala.

Jej veličenstvo bolo od roku 2015 najdlhšie vládnucou britskou panovníčkou, najdlhšie vládnucou kráľovnou a aj najdlhšie vládnucou ženskou hlavou štátu. V roku 2008 spoločne s manželom princom Philipom navštívila aj Slovensko, pričom ju zaujal prezidentský palác i Vysoké Tatry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter/The Royal Family  |  Foto: Twitter/The Royal Family, IG/theroyalfamily