Je tomu len zopár týždňov, čo vojvodkyňa Kate Middleton porodila princovi Williamovi tretieho potomka, syna Louisa Arthura Charlesa. Chlapček, ktorý prišiel na svet 23. apríla, absolvoval uplynulý pondelok svoju prvú oficiálnu ceremóniu. Krst rozkošného bábätka bol o to výnimočnejší, že sa udial v deň zásnub kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa z roku 1947.

Celé Anglicko si v týchto dňoch užíva absolútny rozkvet britskej kráľovskej rodiny, ktorej členovia sú mimoriadne obľúbení po celom svete. Po svadbe princa Harryho a herečky Meghan Markle sa kráľovská monarchia pripravovala na krst najmladšieho vnúčika kráľovnej Alžbety II. Ten sa konal v Paláci sv. Jakuba v Londýne, kde sa vojvodkyňa Kate Middleton objavila v bielych šatách, už tradične od Alexandra McQueena.

11-týždňový chlapček bol pokrstený arcibiskupom z Canterbury v krémovej čipkovanej replike krstovej košieľky z roku 1841, ktorú nechala pre svoju dcéru ručne vyrobiť kráľovná Viktória. Udalosti sa okrem hrdých rodičov zúčastnili aj ich súrodenci s partnermi a, samozrejme, starí rodičia. Kráľovná Alžbeta II. a princ Philiph ceremóniu vynechali vzhľadom na vyčerpanie z predchádzajúcich povinností.

Kto sú krstní rodičia?

Kráľovské dieťa si zaslúži aj kráľovský počet krstných rodičov, ktorých sa malému Louisovi dostalo celkom šesť. Princ William a vojvodkyňa Kate ich vybrali spomedzi priateľov a blízkych príbuzných, konkrétne ide o Lucy Middleton, Lady Lauru Meade, Nicholasa van Cutsema, Roberta Cartera, Guya Pellyho a Harryho Aubrey-Fletchera.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Zdroj: mirror.co.uk, thesun.co.uk | Foto: GettyImages, Facebook