Ako David Cameron už dlhšie avizoval, po referende sa rozhodol odísť zo svojho postu premiéra. Na čele ho vystriedala Theresa Mayová z Konzervatívnej strany. Británia tak bude mať druhýkrát v histórii za premiérku ženu. Stane sa aj táto rovnako známa ako “železná lady?”

[sociallocker]David Cameron odstúpil po tom ako sa obyvatelia Británie v referende rozhodli odísť z Európskej únie. Síce sám referendum vyhlásil, bol za zotrvanie v únii. Preto sa rozhodol za výsledky referenda niesť následky a predčasne odísť zo svojho postu. Rovnaký názor pred voľbami zastávala aj nová premiérka. Preto sa bude snažiť o čo najmenej bolestivejší odchod z Európskej únie. Rokovania o odchode budú trvať približne dva roky a v pláne má začať s nimi budúci rok. David Cameron jej poradil, aby sa držala únii čo najbližšie, najmä kvôli obchodným vzťahom.

bTheresa Mayová sa dostala na post premiérky po tom ako jej súperka nečakane odstúpila z kandidatúry na predsedníctvo strany. Kráľovná Alžbeta II tak mohla prijať do svojho paláca už v poradí trinásteho premiéra.

Zdroj: etrend.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]